Kwitnące w maju kasztany powszechnie kojarzone są z maturą - pierwszym ważnym egzaminem w życiu młodego człowieka. Tymczasem, roślina ta powinna zainteresować wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie pierwsze objawy problemów żylnych, takie jak np. „pajączki naczyniowe”.

Problem występowania żylaków dotyczy niemal połowy Polaków. To jedna z bardziej powszechnych chorób układu żylnego. Ryzyko jej wystąpienia wzrasta z wiekiem, szczególnie u osób prowadzących siedzący tryb życia, otyłych a także osób u których występują inne choroby żył. Ze względu na odmienną gospodarkę hormonalną, na dolegliwość tę narażone są w większym stopniu kobiety, niż mężczyźni, szczególnie w okresie ciąży.

Wiele osób lekceważy pierwsze sygnały świadczące o rozwijaniu się choroby. Objawy takie jak: „uczucie ciężkości nóg”, obrzęk, swędzenie oraz skurcze powtarzające się szczególnie w trakcie nocnego spoczynku, nie zawsze rozpoznawane są jako objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Dopiero silny ból oraz zaobserwowanie widocznych zgrubień żył powierzchniowych (szczególnie ud i podudzi) skłania ich do skontaktowania się z lekarzem. Niestety, w tym stadium choroby ryzyko wystąpienia poważnych powikłań jest już wysokie.

Objawy przewlekłej niewydolności żylnej z powodzeniem można łagodzić stosując terapię farmakologiczną. Zdecydowana większość dostępnych na rynku leków to preparaty fitoterapeutyczne, których skuteczność została udowodniona w badaniach klinicznych. Doskonałym przykładem może być wyciąg ze świeżego, niedojrzałego owocu kasztanowca. Substancje aktywne pozyskane z tej rośliny (saponiny - escyna oraz flawonoidy) normalizują przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych oraz zapobiegają zastojom żylnym i obrzękom. Przyspieszają zdolność wchłaniania krwiaków oraz zmniejszają skłonność do ich powstawania.

Dolegliwości związanych z przewlekłą niewydolnością żylną można uniknąć, podejmując proste działania profilaktyczne, których podstawą jest ruch. Usprawnia on przepływ krwi w żyłach, tym samym sprzyja mikrokrążeniu i zapobiega stanom zapalnym.

Ćwiczenia wzmacniające układ żylny, pobudzające mikrokrążenie

1. W pozycji siedzącej podciągaj mocno palce stóp do góry, na przemian z unoszeniem pięt. Ćwiczenie powtórz 10 razy dziennie.

2. W pozycji siedzącej wciskaj stopy w podłogę, aż poczujesz, że mięśnie nóg napięły się. Ćwiczenie powtórz 10 razy dziennie.

3. Stojąc nieruchomo, bez obuwia, wznieś się wysoko na palce i opadnij delikatnie na podłogę. Ćwiczenie powtórz 10 razy. Możesz także spacerować powoli na palcach przez około 3 minuty.

4. Połóż się na plecach, wykonaj tzw. „rowerek”. Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę.

5. Na koniec połóż się na plecach z nogami uniesionymi ponad poziom serca. Odpoczywaj w takiej pozycji 10-15 minut dziennie.

Kiłą zarazić się można przez bezpośredni kontakt seksualny z osobą, u której występuje owrzodzenie pierwotne lub wysypka skórna fazy wtórnej. Zarażony może zostać także płód – wtedy osobą zarażającą jest matka w ciąży. W takiej sytuacji życie płodu jest mocno zagrożone. Może też dojść do urodzenia się dziecka z uszkodzeniami układu nerwowego i innych narządów wewnętrznych. Mamy wtedy do czynienia z tzw. kiłą wrodzoną. Do zarażenia nie dojedzie jednak na basenie, poprzez używanie tych samych ubrań czy korzystanie z tych samych sanitariatów, tak jak miałoby to miejsce w przypadku rzeżączki.

Według danych WHO odnotowywanych jest około 12 milionów zakażeń, przy czym ich największy odsetek przypada na kraje rozwijające się. Wyjątkiem jest tu USA, w którym to kraju zachorowalność na kiłę jest bardzo wysoka – chorych w 2002 roku było aż 70 tys., a w ciągu dwóch lat ofiar francy przybyło aż o 11,2%. Niepokojący wydaje się wzrost zachorowalności wśród mężczyzn miedzy latami 2000 a 2004 o około 80%.

Sytuacja w naszym kraju nie jest tak tragiczna, mimo to nie wydaje się zbyt dobra. Z roku na rok liczba zachorowań na różne formy kiły zmniejsza się, jednak ilość zakażeń i tak jest zbyt wysoka. Na sto tysięcy osób choruje 2,57, co daje 1000 chorych na syfilis w skali całego kraju. Najgorsze pod tym względem jest województwo dolnośląskie. W roku 2002 były tam chore 93 osoby, w 2003 zanotowano już 124 przypadki.W świecie technologii są wynalazki, które potrafią zrewolucjonizować świat. Tak było między innymi z wynalezieniem komputera, aparatu fotograficznego, telewizora, drukarki 3D, telefonu i wielu innych urządzeń. Niektóre z tych wynalazków są wykorzystywane w danym segmencie przeznaczenia, a wiele z nich ewoluuje. Ponieważ naukowcy potrafią znaleźć nowe dla nich zastosowanie, jak i przeznaczenie. Są też wynalazki, które łączą kilka najnowszych technologii w jedność. Co za tym idzie zastosowanie ich, staje się wszechstronne i trafia do szerszej grupy odbiorców. Jednym z takich „cudów” nowoczesnej techniki, jest wynalezienie drona. Możliwość lotów, kamera i precyzyjny GPS dały takie możliwości zastosowania, że nie spodziewali się tego nawet twórcy. Obecnie bez załogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak:

Wojsko – rozeznanie w terenie, szpiegostwo, komunikacja.

Firmy kurierskie – dostarczanie przesyłek, nawet z najbardziej odległych miejsc na ziemi.

Branża filmowa – kręcenie ujęć z lotu ptaka stały się wygodniejsze i tańsze, gdyż filmowcy nie potrzebują już wynajmować kosztownych śmigłowców oraz dodatkowej załogi i sprzętu.

Branża fotograficzna – daje nowe możliwości wspaniałych ujęć, z lepszej perspektywy.

Geodezja i rolnictwo – jest to nowość w tej dziedzinie, ale może mieć zastosowanie w celu zwiększenie wydajności pomiarów oraz zeskanowania terenów bardzo trudno dostępnych dla pojazdów naziemnych.

Branża górnicza – na razie przeprowadzane są testy w Australii, aby wprowadzić te bez załogowce do kopalni. Drony zostały wyposażone w specjalne kamery z sensorem podczerwieni oraz zaopatrzone w inne tego typu czujniki. Ich zadaniem jest inspekcja linii wydobywczych oraz monitorowanie ruchu ścian. Na pewno ułatwi to pracę górników, poprawiając ich bezpieczeństwo.

 Ratownictwo – dotychczas drony kojarzone były raczej z wojskiem. Jednak od 2014 roku zostały wprowadzone również do zadań specjalnych GOPRU. Używanie drona pomaga na dużo szybsze przeszukanie z powietrza dużego terenu. Ratownikom na ziemi przeszukanie takiego terenu zajmuje dużo więcej czasu. Dlatego z pomocą drona ratownicy mogą znacznie skrócić czas prowadzenia akcji ratowniczej i udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Obecnie tego typu sprzęt jest ogólnie dostępny w sklepach, dlatego każdy może go mieć. W tej sytuacji skonstruowano najnowszy model drona, który nosi nazwę DJI Mavic Pro.

Co to jest DJI Mavic Pro?

Jest to mały, a zarazem bardzo poręczny dron, który można mieć zawsze pod ręką. Ten model posiada składane skrzydła oraz waży zaledwie 750g. Dzięki temu można go nosić w kieszeni, może być przypięty do paska spodni czy plecaka. Jest on bardzo trwały, dlatego nie trzeba się obawiać, że się uszkodzi. Dodatkowym atutem jest to, iż DJI Mavic Pro może być sterowany na trzy sposoby:

 1. Za pomocą kontrolera RC
 2. Za pomocą smartfona, czyli aplikacji DJI Go
 3. Za pomocą połączenia tych dwóch poprzednich sposobów

Jakie są pozytywy z wykorzystywania DJI Mavic Pro?

To małe urządzenie posiada w sobie wysokiej klasy sprzęt zarówno fotograficzny, jak i filmowy. Posiada 24 rdzeniowy procesor, najnowszej technologii system wizji z zasięgiem do 7 km oraz 5 czujników wizyjnych. Ponadto dysponuje kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4Kstabilizowaną przez 3-osiowy gimbal.

Co jeszcze daje dron DJI Mavic Pro?

Na pewno niezapomniane wrażenia i super zabawę. Profesjonalna kamera 4K Ultra HD Video, zamocowana na 3-osiowym stabilizatorze pozwoli na zarejestrowanie całego lotu, bez jakichkolwiek zakłóceń, oraz drgań obrazu w dodatku z prędkością nagrywania, aż 30 klatek na sekundę. Zasięg drona to 7 km, lot może trwać 27 minut i lecieć z prędkością do 40 km na godzinę.

Dlaczego warto mieć drona DJI Mavic Pro?

Wiele osób uważa, że dron jest zabawką dla dzieci. Owszem to urządzenie może dostarczyć wiele niezapomnianych chwil zabawy, ale dorosłym.

 1. Jest to pierwszy na rynku dron, który posiada małe gabaryty. Dzięki temu jest poręczny, a latanie nim jest przyjemnością.
 2. Kontroler również nie posiada dużych rozmiarów, dzięki czemu mieści się w dłoni.
 3. Wystarczy dopiąć za pomocą specjalnych uchwytów smartfona i można oglądać obraz na żywo, za pomocą kamery.
 4. Rozpędza się do 58 km na godzinę.
 5. Posiada czujniki ultradźwiękowe, które mają za zadanie orientację blisko ziemi oraz w pomieszczeniach.
 6. Dobrej, jakości filmy o rozdzielczości 4K i 30 klatkami na sekundę.
 7. Jest w stanie samodzielnie powrócić do punktu wyjścia oraz precyzyjnie lądować w punkcie.
 8. Utrzymuje się w powietrzu przez około 33 minuty.

PODSUMOWANIE

Dron DJI Mavic Pro przekonuje swoimi małymi gabarytami, a zarazem posiada wyposażenie potrzebne każdemu początkującemu pilotowi. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra, jakość video. Ponadto wyniki przeprowadzonego testu, skłaniają do zakupu tego małego gadżetu.

Wyniki testu (w skali 1-6):

Sterowanie i funkcje obserwacyjne: 4,38 

Właściwości lotne i funkcje: 4,89 

Kamera: 4,92 

Uruchomienie: 4,39 

Osiągi i właściwości techniczne: 4,88

Wynik ogólny bardzo dobry: 4.74

żylaki Siedzący tryb pracy a także brak aktywności fizycznej wpływają negatywnie na krążenie krwi w naszym organizmie. Szacuje się, że co piąty mężczyzna i prawie co druga kobieta cierpi na żylaki. Jakie są objawy tej choroby a także jak skutecznie się jej pozbyć? W tym artykule spróbujemy się nad tym zastanowić, przedstawiając recenzję kremu Varicoz.

Przyczyny powstawania żylaków

Za żylaki odpowiedzialne jest złe krążenie. Z medycznego punktu widzenia, krew z powodu źle funkcjonujących zastawek cofa się. Zalegająca w żyłach przy zwiększonym ciśnieniu sprawia, że na naszym ciele możemy dostrzec pajączki, które nalezą do pierwszych objawów choroby. Żylaki to cywilizacyjny problem a wieczorne uczucie zmęczonych nóg towarzyszy większości z nas. Szczególnie narażone na problemy z krążeniem są kobiety a także osoby starsze. Nie bez znaczenia jest tu także wzrost oraz ogólny tryb życia. Dlatego też wysokie osoby a także te pracujące w biurach mają zwiększoną tendencje do występowania problemów z krążeniem. Niektórzy z kolei, posiadają genetyczne skłonności do zachorowania.

Pierwsze objawy

Objawy żylaków łatwo zdiagnozować. Są zazwyczaj widoczne a do tego dosyć sugestywne. Oprócz wcześniej wspomnianych pajączków pojawiających się na naszych nogach, możemy mieć również do czynienia z nocnymi skurczami łydek czy też ogólnym bólem i obrzękiem nóg. Uczucie ciężkości połączone z powyższymi sprawi, że będziemy mieć pewność obecności żylaków także w naszym życiu.

Żylaki można wyleczyć!

Dzięki rozwojowi medycyny, pojawiają się coraz to nowe suplementy, przeciwdziałające codziennym problemom poszczególnych ludzi. W wypadku wystąpienia żylaków, warto skorzystać na przykład z produktu Varicoz, który zdobył uznanie na całym świecie a charakteryzuje go skuteczność działania. Efekty działania suplementu są widoczne po bardzo krótkim czasie (w postaci poprawienia napięcia ścian naczyń czy też zwiększonej ich elastyczności). Produkt pomaga w walce z żylakami oraz działa przeciwzapalnie. Istotnie wpływa również na mikrokrążenie żylne a także uelastycznia naczynia krwionośne. Dodatkowo, chroni błony przed działaniem rodników oraz zapobiega pojawianiu się na nogach nieestetycznych pajączków. Dzięki zastosowaniu Varicoz, powinno również zniknąć uczucie ciężkich nóg z wszelkimi jego symptomami (nabrzmieniem czy też opuchnięciem). Jego działanie zostało potwierdzone przez kolejnych pacjentów stosujących produkt, dlatego też zdobywa on wciąż nowych zwolenników.

Varicoz- składniki

Na czym polega sukces suplementu? To przede wszystkim staranny dobór poszczególnych składników, które w połączeniu gwarantują szybkie oraz skuteczne działanie. Obecność diosminy poprawia krążenie żylne a także uelastycznia żyły oraz naczynia krwionośnie. W efekcie prowadzi do zmniejszonego uczucia ciężkości nóg a także braku obrzęków występujących przy żylakach. Zastosowanie wyciągu z kasztanowca to także zmniejszenie ryzyka ponownego wystąpienia żylaków. Obecna w wyciągu naturalna escyna uszczelnia ścianki naczyń i poprawia ich elastyczność, działa również przeciwzapalnie. Główne składniki produktu Varicoz wspierane są przez poszczególne witaminy a także inne naturalne ekstrakty. Wśród nich godnymi wymienienia są: witamina K, witamina C, rutyna czy też wyciąg z winorośli. W wypadku witamin istotny jest ich wpływ na prawidłową budowę oraz funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Do powszechnie znanych, należy działanie witaminy K na prawidłowy przebieg procesu krzepnięcia. Jej obecność ulepsza przepływ krwi w organizmie, dlatego powinna być elementem każdej diety. Witamina C odpowiedzialna jest z kolei za ochronę przed wolnymi rodnikami. Rutyna jako składnik produktu Varicoz, wpływa pozytywnie na szczelność żył oraz krążenie. Ekstrakt z winorośli z kolei, poprawia ciśnienie przepływającej krwi a także usprawnia jej przepływ. Jak możemy zatem zauważyć, każdy ze składników w odpowiedni sposób wpływa na główne przyczyny występowania żylaków. Dlatego cała mieszanka jest tak skuteczna a do tego oparta na w stu procentach naturalnych produktach.

Sposób stosowania

Przed każdorazowym zażyciem leku, powinniśmy uważnie przeczytać dołączoną do opakowania ulotkę a także zapoznać się z przeciwskazaniami co do jego stosowania. Varicoz jest lekiem naturalnym oraz w stu procentach bezpiecznym, dlatego jego stosowanie nie wpływa negatywnie na współpracę z innymi lekami (nie wiąże się również z występowaniem efektów ubocznych). Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do bezpieczeństwa zażywania leku, możemy je skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu. Zalecane jest stosowanie jednej kapsułki suplementu dziennie, popijając ją duża ilością wody. Dzięki temu lek wchłonie się szybciej. Jedne opakowanie zawiera z kolei 60 kapsułek, zatem wystarczy na dwumiesięczną terapię.

Efekty

W wypadku wielu suplementów, efekty są mało widoczne a także pojawiają się stosunkowo późno, lub co gorsza wcale. Przy użyciu Varicoz, poczujemy w szybkim czasie zauważalne zmiany w naszym organizmie. Przede wszystkim poprawi się krążenie a także znacząco zniwelujemy widoczność pajączków. Do tego zniknie uczucie ciężkich nóg a także bóle związane z ich obrzękiem. Zaleca się stosowanie kapsułek przez okres trzech miesięcy, jednak możliwe jest również stosowanie ich później, w celu podtrzymania czy też zwiększenia efektów kuracji.

Opinie o produkcie

Naturalna formuła opracowana przez naukowców oraz staranny dobór składników wpływa na pozytywne opinie o produkcie. Oto tylko kilka z nich. ,, Żylaki to problem, który odziedziczyłam po mojej mamie. Nieestetyczne wypukłości pojawiły się na łydkach i z każdym rokiem zwiększały swoje rozmiary. Przed zabiegiem chirurgicznym obronił mnie Varicoz. Zaczęłam go stosować dwa razy dziennie. W krótkim czasie poprawiła się kondycja moich żył. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem wszystkim tym, którzy borykają się z problemem żylaków.’’ – Anna, 56 lat ,, Pracuję jako asystentka zarządu firmy i cały dzień spędzam przy komputerze. Dodatkowo codziennie muszę dobrze prezentować się w butach na wysokim obcasie. Jakiś czas temu zauważyłam, że na moich nogach pojawiły się nieestetyczne, popękane naczynka. Próbowałam bezskutecznie zakamuflować ten mankament. Dopiero Varicoz pomógł mi pozbyć się pajączków. Moje nogi nabrały lekkości i przestały dokuczać mi nocne kurcze. Polecam ten preparat każdej kobiecie!’’ – Dorota, 29 lat Wszystkie powyższe opinie zostały napisane przez osoby stosujące Varicoz i możemy je znaleźć na stronie producenta http://diosmina.com.pl . W celu zapoznania się z innymi, możemy odwiedzić również inne witryny internetowe, na których kolejne osoby potwierdzą działanie owego suplementu diety. Dobre poinformowanie to klucz do prawidłowego wyboru produktu dla nas! varicoz żylaki

Gdzie kupić produkt?

Jeżeli Varicoz jest receptą na nasze dolegliwości, nie warto zastanawiać się zbyt długo. Wsparcie naszej walki z żylakami jest bardzo istotne a wybór odpowiedniego preparatu pozwoli nam na skuteczniejsze działania z tego zakresu. Suplement nabyć możemy na stronie producenta http://diosmina.com.pl w kilku różnych wariantach. Przy wyborze oferty dla nas warto pamiętać o zalecanej długości kuracji (3 miesiące) oraz tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wydłużyć. Jeżeli jednak jesteśmy mniej ufni, możemy zdecydować się na zakup jednego opakowania (wiąże się to jednak z mniejszymi korzyściami związanymi z zakupem). Dostępne ilości do zamówienia to: - 1 produkt w cenie 159 zł - 3 produkty w cenie 318 zł (otrzymujemy 1 opakowanie gratis) - 6 produktów w cenie 477 zł (otrzymujemy aż 3 opakowania gratis). Producent zapewnia o gwarancji skuteczności działania swojego substytutu (90 dniowy okres zwrotu w wypadku nie spełnienia oczekiwań) a także oferuje darmową wysyłkę produktu. Suplement diety należy do bezpiecznych oraz naturalnych i nie wpływa negatywnie na nasz organizm (brak skutków ubocznych). Przy zamawianiu zapewniona jest pełna dyskrecja klienta. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem wygodnego formularza internetowego oraz telefonicznie. Wszystko po to, aby naukowa receptura była dostępna dla każdego!

Suplement diety to nie wszystko

Pamiętajmy o tym, że samo stosowanie suplementu nie zapewni nam maksymalnego jego działania. W walce z żylakami równie ważna jest nasza dieta (udział w niej warzyw, owoców czy też bogatych w błonnik produktów) a także aktywność fizyczna. Szacuje się, że około 30 minut wysiłku dziennie w znaczącym stopniu poprawia krążenie naszego organizmu. Tylko od nas zależy czy będzie to jazda na rowerze, pływanie czy też popularny ostatnio nordic walking. Wysiłek fizyczny musimy dostosować do naszych możliwości oraz ogólnej kondycji. Nie możemy także poprzez szaleńcze tempo wpływać negatywnie na krwioobieg w naszych nogach, aby nie pogłębić skali problemu. Jeżeli chcemy odczuć pełnie zmian, powinniśmy zrezygnować z tłustych, ciężkostrawnych potraw a naszą dietę przygotować w staranny sposób w oparciu o zdrowe, pełnowartościowe produkty. Leczenie żylaków możemy wspomóc również wszelakimi masażami. Wykonywane z rana czy też popołudniu, zmniejszą obrzęk w poszczególnych żyłach. Tylko takie działania wspierane odpowiednimi suplementami diety sprawią, że w niedługim czasie zapomnimy o problemie żylaków. Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego zadbajmy o nie w każdym szczególe!