DJI Mavic Pro – mały rozmiar, wielkie możliwości

W świecie technologii są wynalazki, które potrafią zrewolucjonizować świat. Tak było między innymi z wynalezieniem komputera, aparatu fotograficznego, telewizora, drukarki 3D, telefonu i wielu innych urządzeń. Niektóre z tych wynalazków są wykorzystywane w danym segmencie przeznaczenia, a wiele z nich ewoluuje. Ponieważ naukowcy potrafią znaleźć nowe dla nich zastosowanie, jak i przeznaczenie. Są też wynalazki, które łączą kilka najnowszych technologii w jedność. Co za tym idzie zastosowanie ich, staje się wszechstronne i trafia do szerszej grupy odbiorców. Jednym z takich „cudów” nowoczesnej techniki, jest wynalezienie drona. Możliwość lotów, kamera i precyzyjny GPS dały takie możliwości zastosowania, że nie spodziewali się tego nawet twórcy. Obecnie bez załogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak:

Wojsko – rozeznanie w terenie, szpiegostwo, komunikacja.

Firmy kurierskie – dostarczanie przesyłek, nawet z najbardziej odległych miejsc na ziemi.

Branża filmowa – kręcenie ujęć z lotu ptaka stały się wygodniejsze i tańsze, gdyż filmowcy nie potrzebują już wynajmować kosztownych śmigłowców oraz dodatkowej załogi i sprzętu.

Branża fotograficzna – daje nowe możliwości wspaniałych ujęć, z lepszej perspektywy.

Geodezja i rolnictwo – jest to nowość w tej dziedzinie, ale może mieć zastosowanie w celu zwiększenie wydajności pomiarów oraz zeskanowania terenów bardzo trudno dostępnych dla pojazdów naziemnych.

Branża górnicza – na razie przeprowadzane są testy w Australii, aby wprowadzić te bez załogowce do kopalni. Drony zostały wyposażone w specjalne kamery z sensorem podczerwieni oraz zaopatrzone w inne tego typu czujniki. Ich zadaniem jest inspekcja linii wydobywczych oraz monitorowanie ruchu ścian. Na pewno ułatwi to pracę górników, poprawiając ich bezpieczeństwo.

 Ratownictwo – dotychczas drony kojarzone były raczej z wojskiem. Jednak od 2014 roku zostały wprowadzone również do zadań specjalnych GOPRU. Używanie drona pomaga na dużo szybsze przeszukanie z powietrza dużego terenu. Ratownikom na ziemi przeszukanie takiego terenu zajmuje dużo więcej czasu. Dlatego z pomocą drona ratownicy mogą znacznie skrócić czas prowadzenia akcji ratowniczej i udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Obecnie tego typu sprzęt jest ogólnie dostępny w sklepach, dlatego każdy może go mieć. W tej sytuacji skonstruowano najnowszy model drona, który nosi nazwę DJI Mavic Pro.

Co to jest DJI Mavic Pro?

Jest to mały, a zarazem bardzo poręczny dron, który można mieć zawsze pod ręką. Ten model posiada składane skrzydła oraz waży zaledwie 750g. Dzięki temu można go nosić w kieszeni, może być przypięty do paska spodni czy plecaka. Jest on bardzo trwały, dlatego nie trzeba się obawiać, że się uszkodzi. Dodatkowym atutem jest to, iż DJI Mavic Pro może być sterowany na trzy sposoby:

 1. Za pomocą kontrolera RC
 2. Za pomocą smartfona, czyli aplikacji DJI Go
 3. Za pomocą połączenia tych dwóch poprzednich sposobów

Jakie są pozytywy z wykorzystywania DJI Mavic Pro?

To małe urządzenie posiada w sobie wysokiej klasy sprzęt zarówno fotograficzny, jak i filmowy. Posiada 24 rdzeniowy procesor, najnowszej technologii system wizji z zasięgiem do 7 km oraz 5 czujników wizyjnych. Ponadto dysponuje kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4Kstabilizowaną przez 3-osiowy gimbal.

Co jeszcze daje dron DJI Mavic Pro?

Na pewno niezapomniane wrażenia i super zabawę. Profesjonalna kamera 4K Ultra HD Video, zamocowana na 3-osiowym stabilizatorze pozwoli na zarejestrowanie całego lotu, bez jakichkolwiek zakłóceń, oraz drgań obrazu w dodatku z prędkością nagrywania, aż 30 klatek na sekundę. Zasięg drona to 7 km, lot może trwać 27 minut i lecieć z prędkością do 40 km na godzinę.

Dlaczego warto mieć drona DJI Mavic Pro?

Wiele osób uważa, że dron jest zabawką dla dzieci. Owszem to urządzenie może dostarczyć wiele niezapomnianych chwil zabawy, ale dorosłym.

 1. Jest to pierwszy na rynku dron, który posiada małe gabaryty. Dzięki temu jest poręczny, a latanie nim jest przyjemnością.
 2. Kontroler również nie posiada dużych rozmiarów, dzięki czemu mieści się w dłoni.
 3. Wystarczy dopiąć za pomocą specjalnych uchwytów smartfona i można oglądać obraz na żywo, za pomocą kamery.
 4. Rozpędza się do 58 km na godzinę.
 5. Posiada czujniki ultradźwiękowe, które mają za zadanie orientację blisko ziemi oraz w pomieszczeniach.
 6. Dobrej, jakości filmy o rozdzielczości 4K i 30 klatkami na sekundę.
 7. Jest w stanie samodzielnie powrócić do punktu wyjścia oraz precyzyjnie lądować w punkcie.
 8. Utrzymuje się w powietrzu przez około 33 minuty.

PODSUMOWANIE

Dron DJI Mavic Pro przekonuje swoimi małymi gabarytami, a zarazem posiada wyposażenie potrzebne każdemu początkującemu pilotowi. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra, jakość video. Ponadto wyniki przeprowadzonego testu, skłaniają do zakupu tego małego gadżetu.

Wyniki testu (w skali 1-6):

Sterowanie i funkcje obserwacyjne: 4,38 

Właściwości lotne i funkcje: 4,89 

Kamera: 4,92 

Uruchomienie: 4,39 

Osiągi i właściwości techniczne: 4,88

Wynik ogólny bardzo dobry: 4.74

DJI Mavic Pro

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "DJI Mavic Pro – mały rozmiar, wielkie możliwości"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*